Kalite Anlayışımız

İlk Kalite Kontrol Aşaması

Gelen her türlü hammadde ve yardımcı malzemeler NEOPLAST tarafından belirlenmiş kalite proses standardına uygun olarak ilk kalite kontrol aşaması testleri yapılmaktadır. Tedarikçilerden gelen hammaddeler her bir lotta ayrı ayrı kontrol edilmektedir ve numuneler alınarak testlere tabi tutulmaktadır. İlk kalite kontrol aşamasında uygulanan testler şöyledir; MFI, yığın yoğunluğu, nem, kimyasal uygunluk, fiziksel uygunluk, viskozite, tane iriliği dayanımıdır. Numunelerin üretime uygunluk onayı alması gerekir.

 

Proses Kontrolü

Üretime uygun olan hammadde ve yardımcı malzemeler üretim sırasında ve üretimden hemen sonra yapılan testlere tabi olmak zorundadırlar. Üretim anında tecrübeli mühendisler ve teknisyenler tarafından yapılan testlerde ve yapılan kontrollerde önceliğimiz kaliteyi en üst çıtada tutabilmek ve üretilen her bir borunun en üst kalitede üretilmesini sağlamaktır. Bu esnada yapılan testler TSE tarafından belirlenen testlerden geçmektedirler. TSE ve ISO standartlarına uygun olan testlerimiz şunlardır.

Halka Rijitliği Testi, Halka Esnekliği Testi, MFI Testi, Darbe Dayanımı Testi, Yoğunluk Testi, Kopma Uzama Testi, Isıya Dayanıklılık Testi, Etüv Deneyi, Sızdırmazlık Testi, Boyca Uzama Testidir.

Üretim esnasından bu standartlara uygun olmayan durumlarda durumu müdahele edilerek hatalı üretimler engellenerek sorun giderme prosesi standartlara bağlı olarak daha kısa sürede gerçekleşir.

 

Son Kalite Kontrol Aşaması

Kalite testlerinden geçen ürünlerin son aşamada laboratuarda son testleri yapılır. Sevkiyat onayı alan ürünler kalite anlayışımızın ciddiyetiyle müşterilerimize sorunsuz, deformesiz ve %100 HDPE’den mamül ürünler sağlamaktadır.


 
Bayındırlık Poz Numaraları

Poz No: 04.768/14

Çelik Takviyeli Spiral Sarımlı Yer Altı Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Boruları (HDPE esaslı)

(ASTM F 2435)

Poz No: 04.768/07

Spiral Sarımlı Yeraltı Yağmur Suyu ve Kanalizasyon Boruları (HDPE esaslı) (TS 12132)

Poz No: 04.768/05

Cam Elyafı Takviyeli (CTP) Plastik Borular (TS EN 1796)

İller Bankası Poz Numarası

 

Poz No: 12.2210/1, 12.2212/1, 12.2214/1, 12.2215/1, 12.2216/1

Çelik Takviyeli Spiral Sarımlı HDPE Kanalizasyon Borusu

Amerika Birleşik Devletleri Standardı

ASTM F2435 Steel Reinforced Polyethelene Pe Corrugated Pipe